Новости

18/01/2016

Абутовиќ: Најголемата опасност доаѓа од Лазаров и Стоилов!

Македонските ракометари утре го играат последниот натпревар од првата фаза на ЕП во Полска. По несреќните два порази од Полска и од Франција, нашите ракометари утре […]
18/01/2016

Ненадиќ: Македонија е благ фаворит во утрешниот дуел!

Утре, нашите ракометари го играат последниот дуел од групната прва фаза на ЕП во Полска. По несреќните два порази на нашата репрезентација, утре ја имаме последната […]
18/01/2016

(Видео) Суслина во Топ 5 одбрани во ЛШ

Вардарки вчера беа убедливо совладани од екипата на Будуќност, вистински дебакл во кој заубија со 12 гола разлика, 31:19. Натпревар во кој ништо не фунционираше, освен […]
18/01/2016

ЕП Полска 2016: Ден 3

Понеделнички сите се разбудивме со обврски, но некаде длабоко во потсвеста сте ни вие 16 херои наши. Секогаш како да ни фали онаа самодоверба на крај […]
17/01/2016

Ивица Обрван: Заслуживме бод!

По болниот пораз од домаќинот Полска, видно разочаран беше и селектор на македонската репрезентација, Ивица Обрван кој изјави дека со оглед на целата наша игра заслуживме […]
17/01/2016

(Видео) Прибак сам против целата полска одбрана

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак одигра уште еден одличен натревар. Натпревар во кој за жал нашата репрезентација го загуби во егал завршница, против домаќинот Полска со 24:23. […]