Новости

20/02/2016

РК Вардар на мегдан со Кристијаншдат

За помалку од половина час во спортскот центар ,,Јане Сандански“, екипата на РК Вардар ќе се сретне со одличната екипа на Критијанштад. Овој дуел е од […]
20/02/2016

Митревски: Кој не испил кафе на Широк Сокак, не знае што е уживање

Роден е на 3 октомври 1985 година Позиција: Голман Никола е Битолско дете, кое своите први голмански чекори ги направи во спортската сала Младост во Битола. […]
19/02/2016

ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор ќе одиграат пријателски натпревар!

Екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор во рамките на своите подготовки ќе одиграат уште еден пријателски натпревар. Домаќин на овој натпревар е екипата на […]
18/02/2016

Георгиевски и Ристовски одлични, но на крај поразени

Македонските репрезентативци Гоце Георгиевски и Борко Ристовски одиграа одлични натпревари во своите екипи, но сепак на крајот беа поразени. Гоце Георгиевски имаше забележителен настап во дресот […]
17/02/2016

Десподовска поради повреда ќе паузира неколку месеци

По се, изледа дека сезоната за македонската репрезентативка, Зорица Десподовска заврши. Нашата ракометарка, која моментално настапува за германскиот Розенгартен има повреда на рбетниот столб (дискус хернија), […]
16/02/2016

Значајна победа на ЖРК Вардар во Романија

Ракометарките на ЖРК Вардар дојдоа до нова победа и нови значајни 3 бода на гостувањето во Романија. Вардарки го добија овој дуел со +5, 25:30 (11:17) […]