Новости

16/12/2015
strumica_spartak

РК Струмица против Спартак Војпут ја завршува годинава

Ракометарите на РК Струмица попладнево во Скопје во СРЦ „Кале“ го играат последниот натпревар од СЕХА лигата оваа година. Противник им е Спартак Војупт од Суботица, […]
16/12/2015
makedonija

Македонија против Словенија и Црна Гора пред ЕП во Полска

Македонската репрезентација ќе одигра контролни натпревари против репрезентациите на Словенија и Црна Гора, како последна подготовка пред настапот на Европското Првенство. Против репрезентацијата на Словенија, двата […]
16/12/2015
zrk_vardar_mladi

ЖРК Вардар Јуниор два пати домаќин на Минаква Војводина

Ракометарките на ЖРК Вардар Јуниор во наредното коло од Челинџ купот ќе се сретнат со екипата на Минаква Војводина. Управите и на двата клуба решија и […]
16/12/2015
metalurg_vs_elverim

РК Радовиш ја пречекува екипата на РК Металург

Екипата на РК Радовиш денес на домашен терен ја пречекува екипата на РК Металург во натпревар од 14-тото коло од ВИП машката Супер лига. Во овој […]
15/12/2015
izbor-na-mak-rakometarka-na-godinata

Избор на мак-ракометарка на годината

Како и лани, така и оваа 2015 година која наскоро ќе ни заврши, тимот на МакРакомет реши да направи селекција на нашите најдобри ракометарки кои играат […]
15/12/2015
antonio_prolet

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 13-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Повеќе информации […]