Новости

19/01/2016

Обрван: Радоста кога топката заврши во мрежата беше огромна

Македонскиот селектор Ивица Обрван по ремито со репрезентацијата на Србија, кое ја одведе нашата репрезентација во следната фаза од европскиот шампионат, не го криеше своето расположение. […]
19/01/2016

Миркуловски: На крај пресуди искуството и добриот напад

Македонската репрезентација со ремито (27:27) против Србија, се пласира во следната фаза од натпреварувањето. Централниот играч на Македонија, Филип Миркуловски истакна дека тешко е да се […]
19/01/2016

Стоилов: Овојпат добро ја одработивме последната акција

Македонскиот репрезентативец, Стојанче Стоилов одигра добар натпревар, особено во последните минути кога постигна значајни голови. Ако после натпреварот со Полска беше разочаран, овојпат се гледаше задоволството […]
19/01/2016

Станиќ: Манасков е царот, секоја чест за него!

Еден од главните виновници за овој тежок и неизвесен натпревар беше голманот на српската репрезентација Дарко Станиќ, кој правеше чуда на својот гол. Ги сопре седмерите […]
19/01/2016

(Видео) Голот на Манасков што ќе се памети

Ќе се зборува уште многу за овој гол на Дејан Манасков, гол кој ја однесе македонската репрезентација во вториот круг ан Европското првенство во Полска. Во […]
19/01/2016

Лазаров: Манасков такви зицери не промашува!

Имавме можност уште еднаш да гледаме инфаркт натпревар вечерва, овојпат среќата беше на наш страна и успеавме да стигнеме до позитивен резултат, кој не води во […]