Новости

24/02/2016

Мите Стоилов нов ракометар на РК Тинекс Пролет

Поранешниот репрзентативец на Македонија, Мите Стоилов е нов член на ракометниот клуб Тинекс Пролет, откако го раскина договорот со екипата на Работнички поради финансиски проблеми. Искусниот […]
22/02/2016

ЖРК Вардар Јуниор подобар од Карпати во првиот четвртфинален дуел

Ракометарките на ЖРК Вардар Јуниор успеаа да дојдат до нова победа откако на домашен терен денес ја совладаа украинската екипа Карпати, 22:19 (13:12). Натпреварот почна со […]
22/02/2016

Челинџ Куп: ЖРК Вардар Јуниор вечерва ја пречекува екипата на Карпати!

ЖРК Вардар Јуниор денес го игра првиот од двата натпревари од четвртфиналето во Челинџ купот. На домашен терен во СЦ ,,Јане Сандански“ со почеток во 18:30 […]
22/02/2016

Борко Ристовски во Топ 5 одбрани

Македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски се најде во Топ 5 најдобри одбрани во Лигата на шампионите. На гостувањето во Полска, кај екипата на Киелце, Борко забелеша 6 […]
22/02/2016

(Видео) Лејно помеѓу трите ѕвезди и во Топ 5 одбрани

Ракометарките на ЖРК Вардар конечно успеа да го совладаат составот на Будуќност, а најголема заслуга за тоа имаше Амандин Лејно, која блескаше на голот со 19 […]
21/02/2016

ЖРК Вардар конечно успеа да слави против Будуќност!

Екипата на ЖРК Вардар успеа конечно после шест меѓусебни дуели да дојде до својата прва победа против одличната екипа на Будуќност. На домашен терен, во СЦ […]