Новости

25/02/2016

Квалификации за ЕП 2016: Македонија ослабена за двомечот со Словенија!

Женската ракометна репрезентација на Македонија на 10 Март на гостински терен во Марибор, Словенија ќе го одигра првиот од двата натпревари од квалификациите за ЕП 2016 […]
24/02/2016

Јовиќ нов В.Д селектор на машката младинска репрезентација

На денешната седница на Управниот Одбор на Ракометната федерација на Македонија, Александар Јовиќ беше назначен за нов В.Д селектор на машката младинска репрезентација. Јовиќ иако беше […]
24/02/2016

Мите Стоилов нов ракометар на РК Тинекс Пролет

Поранешниот репрзентативец на Македонија, Мите Стоилов е нов член на ракометниот клуб Тинекс Пролет, откако го раскина договорот со екипата на Работнички поради финансиски проблеми. Искусниот […]
22/02/2016

ЖРК Вардар Јуниор подобар од Карпати во првиот четвртфинален дуел

Ракометарките на ЖРК Вардар Јуниор успеаа да дојдат до нова победа откако на домашен терен денес ја совладаа украинската екипа Карпати, 22:19 (13:12). Натпреварот почна со […]
22/02/2016

Челинџ Куп: ЖРК Вардар Јуниор вечерва ја пречекува екипата на Карпати!

ЖРК Вардар Јуниор денес го игра првиот од двата натпревари од четвртфиналето во Челинџ купот. На домашен терен во СЦ ,,Јане Сандански“ со почеток во 18:30 […]
22/02/2016

Борко Ристовски во Топ 5 одбрани

Македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски се најде во Топ 5 најдобри одбрани во Лигата на шампионите. На гостувањето во Полска, кај екипата на Киелце, Борко забелеша 6 […]