Новости

26/02/2016

Нова победа на ЖРК Вардар

Ракометарките на ЖРК Вардар дојдоа до својата четврта победа откако вечерва славеа на гостински терен кај екипата на Савехоф со 26:29 (14:14). Со овој натпревар заврши […]
26/02/2016

Мишевска: Сигурни сме во своите можности!

Ракометарките на Вардар Јуниор викендов ја играат реванш средбата од четвртфиналето во натпреварувањето во Челинџ Купот против украинската екипа на Карпати. Во првиот натпревар што се […]
26/02/2016

РК Металург со победа и во вториот контролен натпревар

Екипата на Металург извојува уште една победа во вториот контролен натпревар во рамките на подготовките за пролетниот дел од сезоната. По победата во првиот контролен меч […]
26/02/2016

Познат составот на ЖРК Вардар за дуелот со Савехоф

Денес од 19:00 часот ракометарките на ЖРК Вардар ќе играат против Савехоф, во рамкитe oд последното кoлo oд глaвнaтa фaзa вo ЛШ. Ви ги претставуваме составите […]
26/02/2016

ЖРК Вардар гостува кај Савехоф

Ракометарките на ЖРК Вардар по големата победа над европскиот шампион Будуќност, денес ќе се обиде да ја продолжи победничката серија на гостувањето во Шведска, против екипата […]
25/02/2016

РК Вардар без Карачиќ против Пик Сегед

Ракометарите на Вардар викендов го играат можеби и најзначајниот натпревар сезонава во Лигата на шампионите. Противник на вардарци е екипата на Пик Сегед од Унгарија. Вардар […]