Новости

23/04/2016

Познат составот на Вардар за дуелот со Веспрем

Познати се составите на Вардар и Веспрем за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 16:00 часот. Вардар: Абутовиќ, Ангелов, Брумен, Циндриќ, Дибиров, Душебаев, Горбок, […]
23/04/2016

Живко Мукаетов останува на чело на РФМ

Живко Мукаетов ќе продолжи да ја извршува функцијата претседател на Ракометната Федерација на Македонија, откако точката за неговата оставка беше избришана уште на самиот почеток од […]
23/04/2016

РФМ јас прифати оставката на Ивица Обрван

Управниот одбор при РМФ на денешната седница едногласно ја прифати неговата оставка на Ивица Обрван, по неуспехот во квалификациите за Рио во Гдањск. Со што официјално […]
22/04/2016

Куп на Македонија: Распоред на натпревари

Викендов ќе се одиграат четвртфиналните натпревари од Купот на Македонија. Овој викенд имаме богата ракометна програма, а веќе утре на програмата се натпревари од 3 групи. […]
22/04/2016

Бодовите останаа во Автокоманда: ЖРК Металург подобар од ЖРК Вардар Јуниор

Денес во Автокоманда се одигра дерби натпреварот од второто коло од плејоф фазата во кој се сретнаа екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор. Бодовите […]
22/04/2016

Мајса Песоа од следната сезона во ЖРК Вардар

Екипата на ЖРК Вардар од следната сезона ќе биде посилна за Мајса Песоа (31), бразилска голманка, со која потпиша двегодишен договор и ќе остане најмалку до […]