Новости

14/03/2016

Младинките ги започнаа подготовките за квалификациите за СП 2016

Женската младинска репрезентација денес ги започна подготовките за квалификациите за СП 2016.Овие квалификации, нашата репрезентација ќе ги одигра во Париз од 18.03 – 20.03.2016 година, а […]
13/03/2016

Тинекс Пролет го изненади Вардар Јуниор

Ракометарите на Тинекс Пролет дојдоа до својата шестта победа во оваа сезона откако денес успеаа да го совладаат тимот на Вардар Јуниор со 23:26 (14:13). Избраниците […]
13/03/2016

Металург очекувано подобар од Пелистер

Екипата на Металург дојде до својата 15-та победа откако денес на домашен терен успеа да ја совлада екипата на Пелитер од Битола. Сосема очекувано, без никакви […]
13/03/2016

Заврши патешествието на Макс Струмица во СЕХА лигата

Вечерва заврши патешествието на Макс Струмица во СЕХА лигата, со уште еден убедлив пораз на домашен терен, овојпат од екипата на Нексе со 20:30. Натпревар во […]
13/03/2016

Печенковски: Борец е тим кој не смееме да го потцениме

Вечерва со почеток во 18 часот,  екипата на РК Охрид на домашен терен ја пречекува екипата на РК Борец од  Велес. РК Охрид во моментот е […]
13/03/2016

Крстевски: Овој натпревар ќе биде едно добро скопско дерби

Продолжуваат натпреварите од 15-тото коло од ВИП Супер лигата од кое на програмата денес се 3 натпревари. Најнапред во 12 часот, во спортската сала во Автокоманда […]