Новости

09/05/2016

Македонскиот ракомет низ времеплов

Со сигурност може да кажеме дека ракометот прераснува во спорт кој се носи рамо до рамо со кошарката. Ако во минатото едвај го следеа 4000 гледачи, […]
08/05/2016

Металург убедливо против Макс Струмица

Во рамките на 5-то коло на ракометниот плејоф, во Автокоманда гостуваше екипата на Струмица, големиот должник на Металург од минатото првенство. Натпревар во кој ракометарите на […]
08/05/2016

ЖРК Вардар трета година по ред трети во Европа

Ракометарките на ЖРК Вардар трета година по ред го освојува третото место на фајналфор турнирот во Лигата на шампионите, откако македонскиот првак попладнево триумфираше во „малото […]
07/05/2016

Класичен нокаут за вардарки

Екипата на ЖРК Вардар и трета година по ред не успеа да обезбеди учество во финалето на најсилната европска женска ракометна лига. На патот на Вардар […]
07/05/2016

Плеј-оф: Денес се сретнуваат екипите на ЖРК Металург и ЖРК Куманово

Денес продолжуваат натпреварите од завршницата на нашата најсилна ракометна женска лига. Екипата на ЖРК Металург денес на домашен терен ја пречекува екипата на ЖРК Куманово. Ова […]
05/05/2016

(Видео) Одличните одбрани на младиот Мартин Томовски

На вчерашниот натпревар помеѓу екипите на Вардар и Металург, младиот талентиран голман на Металург, Мартин Томовски заблеска во второто полувреме. Томовски ја искористи шансата која му […]