Новости

21/04/2016

Гонзалес и Стоилов едногласни: Одбраната ќе го одлучи победникот!

На денешната прес конференција на РК Вардар за саботниот натпревар против Веспрем, во рамките од 1/4 финалето од Лигата на шампионите своја изјава дадоа тренерот Раул […]
19/04/2016

Најава на второто коло од плејоф фазата

Со натпреварот кој се одигра помеѓу екипите на Вардар и Работнички започна второто коло од плејоф фазата. Екипата на Вардар дојде до својата втора победа, а […]
19/04/2016

ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор стартуваа со победи

Изминатиот викенд започна втората фаза – плејофот и во женската СКОПСКО Супер лига. Во оваа завршна фаза ќе се натпреваруваат 5 екипи: ЖРК Металург, ЖРК Вардар, […]
19/04/2016

Вардар очекувано подобар од Работнички

Денес, со натпреварот помеѓу екипите на РК Работнички и РК Вардар започна второто коло од завршната фаза од натпреварувањето за шампионската титула. Ракометарите на Вардар дојдоа […]
16/04/2016

ЖРК Куманово ја пречекува екипата на ЖРК Металург

Денес стартува и втората фаза од натпреварувањето во женската Супер лига, во која на самиот почеток ќе се сретнат екипите на ЖРК Куманово и ЖРК Металург. […]
16/04/2016

Павловиќ: Ќе одиграме еден добар натпревар

Во првото коло од овогодинешното разигрување за шампионската титула на Македонија ќе се сретнат екипите на РК Охрид и РК Вардар. Ракометарите на Охрид на домашен […]