Новости

16/01/2016

Благојче Трајковски продолжува во РК Охрид

Голманот на Макс Струмица, Благојче Трајковски ќе ја продолжи својата кариера во екипата на РК Охрид. После сите случувања со струмичкиот тим, се очекуваше најдобриот голман […]
16/01/2016

Лука Карабатиќ: Асоцијација за Македонија – Опасност!

Добро нас познатиот спортски новинар Том О’Бранагејн е главен известувач на Европското првенство во Полска. Пред вчерашниот натпревар на нашата репрезентација против Франција, О’Бранагејн ги прашуваше […]
15/01/2016

По Франција, јасно е – Македонија има што да каже на ЕП

Неколку часа по извонредниот натпревар, останува впечатокот дека оваа генерација македонски ракометари имаше огромна, неповторлива шанса да го совлада европскиот, светскиот и олимписки првак, репрезентацијата на […]
15/01/2016

Лазаров: Полска е домаќин, но не е на нивото на Франција

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров беше најефикасен со 9 постигнати погодоци. Вистински предводник на нашата репрезентација, кој веднаш после натпреварот даде свој коментар за натпреварот. […]
15/01/2016

Обрван: Одигравме машки, веќе се вртиме кон Полска

Македонскиот селектор, Ивица Обрван на пресот изјави дека е презадоволен од своите избраници и нивната игра на натпреварот против Франција, чиј конечен исход беше апсолутно нереален […]
15/01/2016

Манасков: Направивме глупости кои не се дозволени за ваков меч

Левото крило на македонската репрезентација, Дејан Манасков одигра одличен натпревар против репрезентацијата на Франција. Одлично го спречуваше Абелоа, иимаше неколку пресечени топки и натпреварот го заврши […]