Новости

15/05/2016

ЖРК Вардар ги посрамоти ЖРК Металург

Ракометарките на ЖРК Вардар многу лесно го освои Купот на Македонија, најавувајќи уште една двојна круна, како и во претходните две сезони. Во денешното финале во […]
14/05/2016

РК Вардар го освои Купот на Македонија

Како и минатата, така и оваа година екипата на Вардар го освои Купот на Македонија, со победа во завршниот меч против екипата на Металург 31:24 (16:12). […]
13/05/2016

РК Охрид пружи силен отпор, но на крајот Вардар се радуваше

Екипата на Вардар е вториот финалист во Купот на Македонија, откако вечерва ја совлада одличната екипа на Охрид 29:21 (14:12). Екипата на Охрид одигра одличен натпревар […]
13/05/2016

РК Металург обезбеди финале во Купот на Македонија

Екипата на Металург е првиот финалист во Купот на Македонија. Ракометарите на Червар потешко од очекуваното успеаа да слават минимална победа  30:28 (16.:13) и со тоа […]
13/05/2016

(Видео) Георгиевски во Топ 5 погодоци во француското првенство

Македонскиот репрезентативец Гоце Георгиевски повторно се најде во Топ 5 најубави погодоци во рамките од 24-то коло во француското првенство. На натпреварот во кој Тулуз загуби […]
13/05/2016

ЖРК Металург го преслуша ЖРК Вардар Јуниор за ново финале во Купот на Македонија

Ракометарките на ЖРК Металург во првиот полуфинален натпревар од Купот на Македонија успеаа да забележат победа над екипата на ЖРК Вардар Јуниор 23:19 (13:7). Со оваа […]