Новости

27/03/2016

Диви се повлекува од репрезентацијата

Голманот на Вардар Петар Ангелов објави дека се повлекува од ракометната репрезентација и им посака успех на нашите репрезентативци на Олимписки квалификации во Гдањск. Легедарниот Диви […]
27/03/2016

Вардар низ „иглени уши“ во 1/4 финале

Во тежок, изедначен и крајно неизвесен дуел, Вардар ја совлада екипата на Висла Плок и по трет последователен пат, се пласираше меѓу најдобрите 8 екипи во […]
27/03/2016

(Видео) Одбрана на Штербик, која ќе се памти!

Вардар на вчерашниот натпревар против екипата на Висла Плок славеше минимално со 25:24. Натпревар во кој Арпад Штербик беше одличен на голот, особено во клучните моменти […]
26/03/2016

Металург продолжува победнички

Ракометарите на Металург дојдоа до својата 17-та победа оваа сезона, откако денес на домашен терен ја совладаа екипата на Прилеп 28:22 (15:10). Екипата на Прилеп се […]
26/03/2016

Стоилов: Публиката во Скопје секогаш ни дава мотив повеќе

Вечерва, ракометарите на Вардар ја играат реванш средбата од осминафиналето од елитната Лига на шампиони против екипата на Висла Плоцк. Првиот натпревар помеѓу овие две екипи […]
26/03/2016

Работнички подобар во дуелот против Вардар Јуниор

Во рамките на натпреварувањето во ВИП машката Супер лига, во 17-тото коло се сретнаа екипите нан РК Работнички и РК Вардар Јуниор. Домаќинот, екипата на Работнички […]