Новости

04/05/2016

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од плејофот

Денес РФМ објави видео со најинтересни моменти од 3-то и 4-то коло од плејофот, уживајте! Превземено од www.macedoniahandball.com.mk
04/05/2016

Познати полуфиналните двојки од Купот во машка и женска конкуренција

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето за полуфиналните двојки за Куп натпреварувањето во машка и женска конкуренција. Полуфинални натпревари, мажи (13-ти и 14-ти Мај) […]
04/05/2016

Георгиевски го понесе признанието за најдобар играч на Тулуз

Македонскиот репрезентативец, Гоце Георгиевски го понесе признанието за најдобар играч на Тулуз во минатиот месец. Георгиевски одигра одлични партии во месец април, со што заслужено беше […]
02/05/2016

Митревски со Бенфика се пласира во финалето на Челинџ купот

Македонскиот репрезентативец, Никола Mитревски ќе игра во финалето на Челинџ купот. Митревски со својот клуб Бенфика, пласманот во завршницата го обезбеди со двете победи во полуфиналето […]
02/05/2016

Душебаев и Шишкарев во Топ 5 погодоци

Повторно, како и претходната недела, двајца ракометари на РК Вардар се најдоа во Топ 5 погодоци во Лигата на шампионите. Во последниот натпревар годинава, Шишкарев и […]
01/05/2016

Гонзалес и Стоилов едногласни: 1/4 финалето го загубивме во Скопје

Вчера ракометарите на Вардар и покрај тоа што одиграа квалитетен и храбар натпревар, не успеаја да се пласираат на Ф4 во Келн. Вардарци одиграа нерешено 30:30 […]