Новости

19/01/2016
makedonija-lazarov

Лазаров: Манасков такви зицери не промашува!

Имавме можност уште еднаш да гледаме инфаркт натпревар вечерва, овојпат среќата беше на наш страна и успеавме да стигнеме до позитивен резултат, кој не води во […]
19/01/2016
dejan-manaskov-makedonija

Погодок на Манасков, за пласман во вториот круг!

Македонската репрезентација продолжува во следната фаза од европскиот шампионат, откако Дејан Манасков на две секунди до крајот успеа да постигне погодок за реми од 27-27 против […]
19/01/2016
Print

ЕП Полска 2016: Ден 4

Ден за одмор за нашата репрезентација. Време да се исчистат главите и да се вратат насмевките кај нашите ракометари, а доколку Обрван е сериозен имате право […]
19/01/2016
vardar-junior

ЖРК Вардар Јуниор против Карпати во четвртфиналето во Челинџ купот!

Ракометарките на ЖРК Вардар Јуниор со двете победи над екипата на Војводина ги продолжија натпреварите во Челинџ купот. Во четвртфиналето противник на ЖРК Вардар Јуниор ќе […]
19/01/2016
aco_jonovski_qatar

Јоноски: Одиме на победа

Во пресрет на дуелот со Србија, нашиот репрезентативец  Ацо Јоноски во изјава за порталот ,,Дерби“ смета дека токму овој меч е одлучувачки за нашата репрезентација како […]
19/01/2016
nemanja_pribak

Прибак: Македонија е чекор понапред!

Натурализираниот македонски репрезентативец со српско потекло Немања Прибак даде свое видување за денешниот натпревар кој е последен од првата фаза на ЕП во Полска, и е […]