Новости

07/06/2016

Утре започнува продажбата на влезници за Македонија – Чешка

Утре од 12:00 часот, ќе започне продажбата на влезниците за бараж-натпреварот за Светското Првенство 2017 помеѓу репрезентациите на Македонија и Чешка. Сите оние кои сакаат да […]
05/06/2016

Ракометарките со убедлив пораз ги завршија квалификациите

Вечерва како и што се очекуваше, сениорската женска репрезентација на Македонија загуби убедливо до 35:19 од репрезентацијата на Хрватска во Ријека, во рамките од последниот натпервар […]
05/06/2016

Ракометарките против Хрватска ги завршуваат квалификациите

Нашите репрезентативки вечерва во Риека, против репрезентацијата на Хрваткса ќе го одигра последниот натпревар од квалификациите за ЕП кое ќе се одржи кон крајот на годинава […]
02/06/2016

Ракометарките ја пречекуваат репрезентацијата на Црна Гора

Денес од 18:00 часот женската ракометна репрезентација на Македонија во СРЦ „Кале“, ќе ја пречека репрезентацијата на Црна Гора во рамките од квалификациите за ЕП 2016 […]
31/05/2016

Заврши сезоната во ракометната ВИП Супер лига

Денеска со одигрувањето на трите натпревари од послетното 10-то коло од плејофот заврши сезоната во ракометната ВИП Супер лига. Екипите на Вардар, Металург и Охрид очекувано […]
29/05/2016

Червар го дополни списокот со уште пет ракометари

Селекторот на Македонската машка ракометна репрезентација, Лино Червар, по објавувањето на списокот од 28 ракометари за баражот за СП против Чешка, ги објави и имињата на […]