Новости

10/03/2017
seniorska_reprezentacija

Ракометарките ќе одиграат две контролни средби со Србија

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе одигра два контролни натпревари со репрезентацијата на Србија во текот на подготовките за време на неделата на ЕХФ. Првиот натпревар […]
09/03/2017
irina-dibirova-zrk-vardar

Ирина Дибирова нов тренер на ЖРК Вардар

Поранешната трикратна светска шампионка и двоен победник на Лигата на шампионите Ирина Дибирова (37), сопругата на левото крило на РК Вардар, Тимур Дибиров е новиот тренер […]
09/03/2017
vardar_rajn_nekar

Рајн Некар загуби, Вардар е четвртфиналист во ЛШ!

Македонскиот шампион Вардар ќе игра директно во 1/4 финалето од ЛШ, бидејќи директниот конкурент за врвот, екипата на Рајн Некар Левен, вчера како домаќин неочекувано загуби […]
07/03/2017
martin-tomoski-metalurg

(Видео) Мартин Томовски во Топ 5 одбрани за месец фебруари во СЕХА

Голманот на РК Металург, Мартин Томовски уште еднаш ја искористи укажаната доверба на тренерот на Металург, Лино Червар на натпреварот со ППД Загреб во рамките на […]
07/03/2017
vanja-ilic-rk-metalurg-ls

Металург против Нексе го завршува натпреварувањето во СЕХА лигата

Ракометарите на Металург вечерва го играат последниот натпревар од регионалната СЕГА лига против екипата на Нексе, во кој ќе се борат за останување на 6-та позиција […]
06/03/2017
makedonija_rakomet

Преглед на 15-то коло од ВИП Супер лигата

Викендов се одигра 15-то коло од ВИП Супер лигата, со што започна пролетната полусезона во која ќе гледаме многу интересни натпревари, во кои екипите ќе се […]