СЕХА-лига

11/12/2015

Вардар многу лесно против ППД Загреб

Екипата на Вардар многу лесно отколку што се очекуваше триумфираше над ППД Загреб со 33-24, со што „црвено-црните“ уште еднаш покажаа дека кога ќе влезат максимално […]
10/12/2015

Вардар го пречекува ППД Загреб во рамките на СЕХА лигата

Денес од 17:45 часот, ракометарите на Вардар го пречекуваат хрватскиот шампион ППД Загреб во рамките на СЕХА лигата. Натпревар во кој откако двата тима ги завршија […]
08/12/2015

Гонзалес: Ако сакаме на Ф4, мора да го победиме Загреб

По завршувањето на обврските во Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар продолжуваат со натпревари во СЕХА лигата. Првиот натпревар е веќе во четврток, каде на домашен […]
02/12/2015

Вардар очекувано убедливо ја совлада РК Струмица

Вардар како што и се очекуваше, беше убедлив против РК Струмица со 42-27 во натпревар од рамките на СЕХА лигата. Натпревар кој беше добар тренинг пред […]
14/11/2015

РК Струмица го допре дното на табелата во СЕХА

Ракометарите на РК Струмица вечерва го забележаа својот 8-ми пораз во рамките од СЕХА лигата, овојпат беа поразени од екипата на Борац, со конечни 26:21. Пораз […]
14/11/2015

„Да се биде или не“ за РК Струмица

После дебаклот од Татран Прешов, ракометарите на РК Струмица му гостуваат на Борац во рамките од СЕХА лигата. Натпревар помеѓу екипите од дното на табелата, натпревар […]