СЕХА-лига

17/12/2015

Вардар убедливо против Спартак Војпут ја заврши годината

Македонскиот ракометен шампион Вардар со победа ја заврши календарската 2015 година. Вечерва вардарци очекувано убедливо ја совладаа екипата на Спартак Војпут со 36:18, во рамките од […]
16/12/2015

РК Струмица против Спартак Војпут ја завршува годинава

Ракометарите на РК Струмица попладнево во Скопје во СРЦ „Кале“ го играат последниот натпревар од СЕХА лигата оваа година. Противник им е Спартак Војупт од Суботица, […]
13/12/2015

Вардар и гостува на Војводина

Ракометарите на Вардар денес и гостуваат на Војводина, во рамките од 13-то коло од СЕХА лигата. Натпревар во кој Вардар влегува како голем фаворит, со што […]
12/12/2015

РК Струмица го пречекува ППД Загреб

Ракометарите на РК Струмица, по поразот од Војводина на гости од 30:25, денес го пречекуваат ППД Загреб кој после поразот од Вардар е гладен за победа […]
11/12/2015

Вардар многу лесно против ППД Загреб

Екипата на Вардар многу лесно отколку што се очекуваше триумфираше над ППД Загреб со 33-24, со што „црвено-црните“ уште еднаш покажаа дека кога ќе влезат максимално […]
10/12/2015

Вардар го пречекува ППД Загреб во рамките на СЕХА лигата

Денес од 17:45 часот, ракометарите на Вардар го пречекуваат хрватскиот шампион ППД Загреб во рамките на СЕХА лигата. Натпревар во кој откако двата тима ги завршија […]