СЕХА-лига

14/09/2016

Металург против Мешков Брест по први бодови во СЕХА лигата

Македонскиот вицешампион Металург денес од 17:00 часот ќе има нова шанса за освојување на први бодови во рамките од СЕХА лигата, против белорускиот шампион, екипата на […]
13/09/2016

Вардар денес го пречекува добро познатиот ривал ППД Загреб

По само два дена по одличната игра и убедливиот триумф над силниот Веспрем, ракометарите на Вардар попладнево од 17:45 часот во СЦ „Јане Сандански“ ги чека […]
09/09/2016

Возбудлив почеток на СЕХА лигата

Деновиве бевме сведоци на неколку дерби натпревари во СЕХА лигата. Во хрватското дерби ППД Загреб го совлада Нексе 28:22, Горење Велење загуби на домашен терен минимално […]
05/09/2016

Червар: Вардар е фаворит, но ние ќе пружиме силен отпор!

На денешната прес-конференција во пресрет на утрешниот натпревар против РК Вардар, тренерот на РК Металург, Лино Червар ја префрли фаворитската улога кај „црвено-црните“ и видно задоволен […]
02/09/2016

Цут наспроти цвет

Со започнување на СЕХА лигата започнуваат и натпреварите на нашите два најголеми ракометни клуба со останатите реномирани клубови од регионот кои настапуваат во оваа лига, од […]
30/08/2016

Вардар и Мешков Брест ја отвараат новата сезона во СЕХА лигата

Екипите на Вардар и Мешков Брест вечерва од 20:30 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе ја отворат 6-та сезона во СЕХА лигата. Сезона која може да […]