СЕХА-лига

27/09/2016

Металург против Нексе ќе брка втора победа во СЕХА лигата

Ракометарите на Металург вечерва од 20:30 часот, ќе играат против Нексе во рамките од СЕХА лига. За македонскиот вицепрвак ова ќе биде 5-ти натпревар во СЕХА […]
21/09/2016

Вардар убедливо против Татран Прешов

Ракометарите на Вардар очекувано на вчерашниот натпревар против Татран Прешив убедливо славеа со 38:21, во рамките на СЕХА лигата. Победа со која се зацврстија на врвот […]
19/09/2016

Победа за самодоверба пред Лигата на шампионите

Ракометарите на Металург во четвртиот натпревар сезонава од СЕХА лигата ја постигнаа првата победа, против Татран Прешов. После прикажаната добра игра на последните три натпревари, конечно […]
18/09/2016

Металург на мегдан со Татран Прешов

Ракометарите на Металург вечерва од 20:30 часот, во СЦ „Борис Трајковски“ ќе го одиграат четвртиот натпревар во СЕХА лигата против словачкиот првак Татран Прешов, кој сезонава […]
17/09/2016

Вардар убедливо против Целје

Вечерва ракометарите на Вардар убедливо славеа против Целје со 29:40, во рамките на СЕХА лигата. Четврта победа во петте натпревари досега, покажува дека Вардар полека но […]
17/09/2016

Вардар на тешко гостување кај Целје

Денес македонскиот ракометен шампион Вардар гостува кај екипата на Целје, во рамките од СЕГА лигата. Гостување во кое не отпатуваа Игор Карачиќ, Страхиња Милиќ и Владо […]