СЕХА-лига

18/10/2016

Металург поразен се враќа од Словенија

Ракометарите на Металург загубија од екипата на Горење со 23:18, во рамките од 7-то коло во СЕХА лигата. „Плаво-белите“ го доживеја 5-тиот пораз оваа сезона, по […]
28/09/2016

Вардар против Горење за продолжување на серијата победи во СЕХА

Ракометарите на Вардар денеска од 17:45 часот, ќе имаат можност пред своите навивачи во СЦ „Јане Сандански“ да ја продолжат победничката серија во СЕХА лигата, против […]
27/09/2016

Металург против Нексе ќе брка втора победа во СЕХА лигата

Ракометарите на Металург вечерва од 20:30 часот, ќе играат против Нексе во рамките од СЕХА лига. За македонскиот вицепрвак ова ќе биде 5-ти натпревар во СЕХА […]
21/09/2016

Вардар убедливо против Татран Прешов

Ракометарите на Вардар очекувано на вчерашниот натпревар против Татран Прешив убедливо славеа со 38:21, во рамките на СЕХА лигата. Победа со која се зацврстија на врвот […]
19/09/2016

Победа за самодоверба пред Лигата на шампионите

Ракометарите на Металург во четвртиот натпревар сезонава од СЕХА лигата ја постигнаа првата победа, против Татран Прешов. После прикажаната добра игра на последните три натпревари, конечно […]
18/09/2016

Металург на мегдан со Татран Прешов

Ракометарите на Металург вечерва од 20:30 часот, во СЦ „Борис Трајковски“ ќе го одиграат четвртиот натпревар во СЕХА лигата против словачкиот првак Татран Прешов, кој сезонава […]