СЕХА-лига

02/02/2017

Вардар го пречекува незгодниот Нексе

По завршувањето на СП во Франција и целата еуфорија околу македонската репрезентација, продолжуваме со македонските екипи. Македонскиот шампион, Вардар ќе го пречека незгодниот Нексе во рамките […]
18/12/2016

Металург со победа ја заокружи 2016 година

Ракометарите на Металург ја забележаа првата победа на гостински терен, над екипата на Татран Прешов со 27:33 во рамките од последниот натпревар годинава во СЕХА лигата. […]
17/12/2016

Вардар со победа над Мешков Брест ја заокружи 2016 година

Ракометарите на Вардар со победа ја завршуваат 2016 година, откако вечерва на гостувањето кај Мешков Брест во Белорусија, славеа со 30:35 во рамките од СЕХА лигата. […]
15/12/2016

Металург му гостува на Целје

Ракометарите на РК Металург вечерва му гостуваат на словенечкиот тим на Целје во рамките на СЕХА лигата, каде ќе се обидат да одиграат еден натпревар против […]
06/12/2016

Вардар и понатаму без пораз, одигра реми со Веспрем!

Ракометарите на Вардар остануваат и понатаму непоразени во СЕХА лигата, откако вечерва во натпревар со драматичен крај, одиграа реми на гости против екипата на Веспрем, 28:28. […]
06/12/2016

Вардар му гостува на Веспрем

Вечерва од 18:00 часот, ракометарите на Вардар му гостуваат на Веспрем, во рамките од СЕХА лигата. Натпревар во кој унгарската екипа ќе сака да се одмазди […]