СЕХА-лига

06/02/2017

Вардар го обезбеди првото место во СЕХА лигата

Ракометарите на Вардар со синоќешната победа на гости против Горење со 29:31, го обезбедија првото место на табелата во регионалната СЕХА лига. Гостување на кое Вардар […]
04/02/2017

Металург убедливо загуби од Веспрем

Ракометарите на Металург со убедлив пораз ја стартуваа новата година во регионалната СЕХА лига, од екипата на Веспрем со резултат 33:21. Металург имаше сила само да […]
04/02/2017

Металург му гостува на Веспрем

Екипата на Металург денеска од 18:00 часот му гостува на унгарскиот шампиони, Веспрем во рамките од 18-то коло во регионалната СЕХА лига. Прв натпревар за „плаво-белите“ […]
03/02/2017

Вардар сигурен против Нексе

Ракометарите на Вардар го совладаа Нексе 37:29 во рамките од 16-коло, во регионалната СЕХА лига. На две кола до крајот на регуларниот дел од сезоната на […]
02/02/2017

Вардар го пречекува незгодниот Нексе

По завршувањето на СП во Франција и целата еуфорија околу македонската репрезентација, продолжуваме со македонските екипи. Македонскиот шампион, Вардар ќе го пречека незгодниот Нексе во рамките […]
18/12/2016

Металург со победа ја заокружи 2016 година

Ракометарите на Металург ја забележаа првата победа на гостински терен, над екипата на Татран Прешов со 27:33 во рамките од последниот натпревар годинава во СЕХА лигата. […]