СЕХА-лига

08/11/2014

СЕХА: Брест Мешков – Вардар, последна контрола пред ЛШ

Денес, сабота, екипата на Вардар го игра заостанатиот меч од 4-то коло во СЕХА лигата, против екипата на Брест Мешков. Мечот доаѓа во вистинско време и […]
04/11/2014

Доминација на играчи од Вардар и Металург во тимот на СЕХА лигата за месец октомври

Денес го објавија тимот на СЕХА лигата за месец октомври, во кој се најдоа дури тројца ракометари од нашите два најтрофејни клубови, Вардар и Металург. Од […]
22/10/2014

Нови мечеви во СЕХА Лигата за Вардар и Металург

Во паузата од натпреварите во Лигата на пампионите, а пред почетокот на ЕХФ неделата, кога играчите ќе се со своите репрезентации во квалификациите за ЕУРО 2016, […]