СЕХА-лига

10/12/2014

Дерби си е дерби

На големите дерби дуели ширум светот, во сите спортови, ретко кога решава само квалитетот… Барселона – Реал Мадрид, Баерн – Борусија, Партизан – Црвена Ѕвезда, Панатенаинкос […]
20/11/2014

СЕХА го казни Металург затоа што не отпатува на натпреварот во Загреб

Македонскиот првак Металург службено го загуби натпреварот со ППД Загреб од СЕХА-лигата, добива дополнителна казна од минус бод, ќе мора да плати 2.000 евра и уште […]
08/11/2014

СЕХА: Брест Мешков – Вардар, последна контрола пред ЛШ

Денес, сабота, екипата на Вардар го игра заостанатиот меч од 4-то коло во СЕХА лигата, против екипата на Брест Мешков. Мечот доаѓа во вистинско време и […]
04/11/2014

Доминација на играчи од Вардар и Металург во тимот на СЕХА лигата за месец октомври

Денес го објавија тимот на СЕХА лигата за месец октомври, во кој се најдоа дури тројца ракометари од нашите два најтрофејни клубови, Вардар и Металург. Од […]
22/10/2014

Нови мечеви во СЕХА Лигата за Вардар и Металург

Во паузата од натпреварите во Лигата на пампионите, а пред почетокот на ЕХФ неделата, кога играчите ќе се со своите репрезентации во квалификациите за ЕУРО 2016, […]