СЕХА-лига

13/12/2014

Гонзалес: Ќе влеземе опуштено на оваа средба, без да го потцениме противникот

Во пресрет на вечерашниов меч, тренерот на Вардар, Раул Гонзалес еве што изјави: „Ќе играме уште еден меч во СЕХА-лигата, ова е последен натпревар на домашен […]
10/12/2014

Георгиевски: Ќе дадеме се од себе за да оствариме позитивен резултат

Десното крило на Металург, Гоце Георгиевски во пресрет на вечерашниот натпревар ветува максимална борбена и дисциплинирана игра, со што би оствариле позитивен резултат. „Од името на […]
10/12/2014

Абутовиќ: Од Металург си заминаа неколку играчи, но остана костурот на екипата

Специјалистот за одбрана Илија Абутовиќ, за вечерашното македонско дерби Металург – Вардар, потенцира дека немаат некоја особена предност пред плаво-белите. Бидејќи колку и да заминале ракометари, […]
10/12/2014

Прибак: Дерби дуелите со Металург секогаш се неизвесни

Во пресрет на вечерашното дерби помеѓу двата најголеми клуба во Македонија, Металург – Вардар, средниот бек на Вардар Немања Прибак очекува нов интересен меч, на кој […]
10/12/2014

Дерби си е дерби

На големите дерби дуели ширум светот, во сите спортови, ретко кога решава само квалитетот… Барселона – Реал Мадрид, Баерн – Борусија, Партизан – Црвена Ѕвезда, Панатенаинкос […]
20/11/2014

СЕХА го казни Металург затоа што не отпатува на натпреварот во Загреб

Македонскиот првак Металург службено го загуби натпреварот со ППД Загреб од СЕХА-лигата, добива дополнителна казна од минус бод, ќе мора да плати 2.000 евра и уште […]