СЕХА-лига

28/02/2015

Вардар на тешко гостување кај Татран Прешов

Вардар денес ги продолжуваат настапите во СЕХА лигата, со дуелот од претпоследното коло против екипата на Татран Прешов. Квалитетна екипа, која игра одлично на домашен терен […]
26/02/2015

Победа над Раднички за потврда на втората позиција

Ракометарите на Вардар денеска продолжуваат со настапите во СЕХА лигата, со дуелот во Крагуевац против последно пласираниот Раднички. Натпревар во кој нашиот вицешампион е голем фаворит, […]
21/02/2015

ЖРК Металург го совлада хрватскиот шампион

Македонскиот претставник ЖРК Металург по шест порази по ред ја забележа првата победа во женската ракометна Регионална лига откако во Љубљана со 18-17 славеше над хрватскиот […]
09/02/2015

Вардар на поправен испит против Војводина

Ракометарите Вардар по поразот од Загреб вечерва на поправен испит против Војводина. Екипа која не успеа да оправда фаворитската улога против Металург пред два дена во […]
08/02/2015

Пред Металург престои блескава иднина

Плаво-белите на вчерашниот натпревар од СЕХА лигата, против двојниот српски шампион покажаа дека и покрај финансиските проблеми во клубот, нема да се откажат од опстанокот на […]
07/02/2015

Со овој состав Металург ќе и се спротистави на Војводина

На денешниот натпревар од 14-тото коло на СЕХА-лигата, екипата на Металург ќе настапи во следниот состав: Митревски, Мисовски, Ојлески, Бој.Маџовски, Костески, М.Манасков, Кукоски, Нелоски, Крстевски, Борј.Маџовски, […]