СЕХА-лига

07/03/2015

Стоилов: Време е да им се одмаздиме!

Во пресрет на вечерашниот натпревар репрезентативецот Стојанче Стоилов најави дека „црвено-црните“ ќе сторат се за да слават над унгарскиот гигант, со што би си ја кренале […]
07/03/2015

Веспрем како добра подготовка за Висла Плок

Вардар во последниот натпревар од регуларниот дел од сезоната во СЕХА-лигата ќе го пречека Веспрем, натпревар кој добро ќе им дојде на двете екипи како подготовка […]
06/03/2015

Завршниот турнир е преголем залак за Металург

Ракометарите на Металург претрпеа уште еден пораз, овојпат од екипата на Борац од Босна и Херцеговина, со конечни 27:21. Со што дефинитивно плаво-белите ги загубија шансите […]
06/03/2015

Победа за задржување на шансите за учество на завршниот турнир

Македонскиот ракометен шампион Металург вечерва во Бања Лука му гостува на Борац, екипа која се бори да го избегне последното место на табелата. После поразот од […]
04/03/2015

Металург без Талески и Нелоски, одиме на победа!

Ракометарите на Металург вечерва од 19:00 часот го играат клучниот натпревар за обезбедување на 6-то место во СЕХА лигата, кое воедно значи и учество на завршниот […]
28/02/2015

Вардар без поголеми проблеми го совлада Татран Прешов

Ракометарите на Вардар без поголеми проблеми славеа на гостувањето кај Татран Прешов со 29-34, во рамките на СЕХА лигата. Натпревар во кој нашите ракометари го отворија […]