СЕХА-лига

28/03/2015

Брендот РК Вардар не е за распродажба!

Се мислевме како да го напишеме текстов, за да не бидеме погрешно сфатени, и на крајот решивме да напишеме онака, како што мислиме. Целосно искрено. Ако […]
25/03/2015

Вардар против Мешков Брест во полуфиналето од СЕХА

Вардар преку Мешков Брест до финалето во СЕХА лигата. Вардарци во полуфиналето ќе ги одмерат силите со белорускиот тим, кој денес очекувано го победи Нексе со […]
25/03/2015

СЕХА лига – Фајнал 4

Веспрем арената во Унгарија од денес, 25.03, па се до недела 29.03.2015, ќе биде домаќин на најдобрите екипи во годинешното издание на СЕХА лигата. За прв […]
16/03/2015

Познат противникот на Вардар во полуфиналето на СЕХА

Победникот од натпреварот помеѓу екипите на  Мешков Брест и Нексе, ќе биде противникот на Вардар во полуфиналето на завршниот турнир на СЕХА лигата во Веспрем. По […]
07/03/2015

Вардар му се одмазди на големиот Веспрем

Вардар му се одмазди на Веспрем, најуспешната екипа во досегашниот дел од регионалната СЕХА лига. Вардарци ги понижија унгарците во СЦ „Јане Сандански“, совладувајќи ги со […]
07/03/2015

Гонзалез: Ќе им дадам шанса на сите ракометари

Со оглед дека вечерашниот натпревар нема некое големо значење за двата тима, тренерот Раул Гонзалез планира да го изротира тимот и одново шанса да им даде […]