ВИП Супер машка лига

22/12/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 14-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Ви го […]
21/12/2015

Топ 5 стрелци во ВИП Супер лигата

Со комплетирањето на 14-то коло викендов во ВИП Суперлигата во машка конкуренција, заврши натпреварувачкиот дел од 2015 година во елитното домашно клупско натпреварување. РФМ излезе со […]
20/12/2015

ГРК Борец ги задржа бодовите во Велес

Второто изненадување се случи во Велес, каде ракометарите на ГРК Борец издвојуваа голема победа над РК Работнички со 23:20, со што „романтичарите“ се вратија без бодови […]
20/12/2015

Битолчани го запреа РК Охрид

Едно од двете изненадувања ова 14-то коло беше во Битола, каде ракометарите на РК Пелистер издвојуваа голема победа (30:26) над фаворизираниот РК Охрид, со што ја […]
18/12/2015

РК Тинекс Пролет подобар од РК Металург 2

Во натпревар од 14-тото коло од ВИП машката Супер лига, тимот на Тинекс Пролет успеа да слави над домаќинот РК Металург 2, 21:27 (9:14). Во воведните […]
18/12/2015

Победи на РК Металург и РК Прилеп

Со натпреварот помеѓу екипите на РК Радовиш и РК Металург започна 14-тото коло од натпреварувањето во ВИП машката Супер лига. На домашен терен, РК Радовиш не […]