ВИП Супер машка лига

26/02/2016

РК Металург со победа и во вториот контролен натпревар

Екипата на Металург извојува уште една победа во вториот контролен натпревар во рамките на подготовките за пролетниот дел од сезоната. По победата во првиот контролен меч […]
24/02/2016

Мите Стоилов нов ракометар на РК Тинекс Пролет

Поранешниот репрзентативец на Македонија, Мите Стоилов е нов член на ракометниот клуб Тинекс Пролет, откако го раскина договорот со екипата на Работнички поради финансиски проблеми. Искусниот […]
16/02/2016

Контролен натпревар на РК Металург пред стартот на пролетната полусезона!

Пред стартот на пролетниот дел од сезоната во ВИП машката Супер лига, ракометарите на Металург утре ќе одиграат пријателски натпревар против екипа од Косово. Овој натпревар […]
10/02/2016

Успешна работа и на повидок одличен резултат

Р.К. Охрид 2013 Сите Охриѓани ќе се запрашат зошто баш 2013, кога ракометот во Охрид постоеше и многу пред тоа, кога на оние плаво бели дресови […]
16/01/2016

Благојче Трајковски продолжува во РК Охрид

Голманот на Макс Струмица, Благојче Трајковски ќе ја продолжи својата кариера во екипата на РК Охрид. После сите случувања со струмичкиот тим, се очекуваше најдобриот голман […]
06/01/2016

Изненадување на годината: РК Охрид

Со одигрувањето на натпреварите од 14-тото коло од ВИП машката Супер лига заврши првата полусезона од нашето најсилно натпреварување. Оваа година, за разлика од изминатите можеме […]