ВИП Супер машка лига

13/03/2016

Печенковски: Борец е тим кој не смееме да го потцениме

Вечерва со почеток во 18 часот,  екипата на РК Охрид на домашен терен ја пречекува екипата на РК Борец од  Велес. РК Охрид во моментот е […]
13/03/2016

Крстевски: Овој натпревар ќе биде едно добро скопско дерби

Продолжуваат натпреварите од 15-тото коло од ВИП Супер лигата од кое на програмата денес се 3 натпревари. Најнапред во 12 часот, во спортската сала во Автокоманда […]
12/03/2016

РК Радовиш и РК Работнички со победи ја отворија пролетната полусезона

Екипите на Радовиш и Работнички остварија победи на отварањето на вториот дел од сезоната од ВИП машката Супер лига. Тимот на Радовиш, на домашен терен успеа […]
11/03/2016

Денес стартува пролетната полусезона од ВИП Супер лигата

Со натпреварот помеѓу екипите на РК Радовиш и РК Металург 2 кој ќе се одигра денес, започнува вториот дел – пролетната полусезона од машката ВИП Супер […]
02/03/2016

Браќата Василевски го засилија РК Тинекс Пролет, Трајковски нов голман на РК Охрид!

Раководството на РК Тинекс Пролет се одлучи за уште две засилувања, откако потпиша со искусниот Мите Стоилов. Браќата Филип и Александар Василевски се новите имиња во […]
02/03/2016

РК Металург на подготовки во Хрватска!

Ракометарите на РК Металург вчера заминаа на десетдневни подготовки во Пореч, Хрватска каде што ќе одигра и неколку пријателски натпревари, од кои веќе првата во петок […]