ВИП Супер машка лига

26/03/2016

Работнички подобар во дуелот против Вардар Јуниор

Во рамките на натпреварувањето во ВИП машката Супер лига, во 17-тото коло се сретнаа екипите нан РК Работнички и РК Вардар Јуниор. Домаќинот, екипата на Работнички […]
22/03/2016

РК Пелистер е во победничка серија

Ракометарите на Пелистер и на Металург 2 денес во меѓусебен натпревар го отворија 17-тото коло од ВИП Супер лигата. Во Битола, екипата на Пелистер беше домаќин […]
20/03/2016

Преглед на 16-тото коло од ВИП Супер лигата

Викендов се одиграа натпреварите од  16-тото коло од ВИП машката Супер лига. Иако се наближува крајот на првата фаза, во ова 16-то коло следевме 5 возбудливи […]
15/03/2016

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 15-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Ви го […]
13/03/2016

Тинекс Пролет го изненади Вардар Јуниор

Ракометарите на Тинекс Пролет дојдоа до својата шестта победа во оваа сезона откако денес успеаа да го совладаат тимот на Вардар Јуниор со 23:26 (14:13). Избраниците […]
13/03/2016

Металург очекувано подобар од Пелистер

Екипата на Металург дојде до својата 15-та победа откако денес на домашен терен успеа да ја совлада екипата на Пелитер од Битола. Сосема очекувано, без никакви […]