ВИП Супер машка лига

04/04/2016

Преглед на 18-тото коло од ВИП Супер лигата

Викендов се одиграа натпреварите од последното 18-то коло од првата основна фаза од ВИП Супер лигата. Веќе на неколку кола пред крајот познати беа екипите кои […]
31/03/2016

Тинекс Пролет го пречекува Металург

Вечерва со почеток од 18:30 часот, екипите на РК Тинекс Пролет и РК Металург ќе одиграат натпревар од последното 18-то коло од првата фаза од нашето […]
31/03/2016

Извлечени групите за машкиот Куп на Македонија 2016

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на групите од Купот на Македонија 2016. Вардар Јуниор, Вардар, Охрид и Металург ќе бидат домаќини на четирите […]
27/03/2016

Преглед на 17-то коло од ВИП Супер лигата

Викендов се одигра предпоследното 17-то коло од ВИП машката Супер лига. До крајот на оваа прва фаза преостанува само уште едно коло, кое судејќи по моменталната […]
26/03/2016

Металург продолжува победнички

Ракометарите на Металург дојдоа до својата 17-та победа оваа сезона, откако денес на домашен терен ја совладаа екипата на Прилеп 28:22 (15:10). Екипата на Прилеп се […]
26/03/2016

Работнички подобар во дуелот против Вардар Јуниор

Во рамките на натпреварувањето во ВИП машката Супер лига, во 17-тото коло се сретнаа екипите нан РК Работнички и РК Вардар Јуниор. Домаќинот, екипата на Работнички […]