ВИП Супер машка лига

13/05/2016

Стартуваат полуфиналните натпревари од Купот на Македонија

Денес покрај натпреварите од Купот на Македонија во женска конкуренција, ќе се одиграат и двата полуфинални натпревари и во машка конкуренција. Овој пат, полуфиналето и финалето […]
10/05/2016

Плеј-оф: Металург лесно до нова победа

Екипата на Металург денес дојде до нова победа, откако на домашен терен успеа да слави над солидната екипа на РК Прилеп 32:24 (17:12).  И двете екипи […]
28/04/2016

РК Металург очекувано го победи РК Работнички

Екипата на РК Металург очекувано издвојува победа над РК Работнички на домашен терен, во рамките од 4-то коло. По победите над РК Прилеп и РК Охрид, […]
19/04/2016

Најава на второто коло од плејоф фазата

Со натпреварот кој се одигра помеѓу екипите на Вардар и Работнички започна второто коло од плејоф фазата. Екипата на Вардар дојде до својата втора победа, а […]
19/04/2016

Вардар очекувано подобар од Работнички

Денес, со натпреварот помеѓу екипите на РК Работнички и РК Вардар започна второто коло од завршната фаза од натпреварувањето за шампионската титула. Ракометарите на Вардар дојдоа […]
16/04/2016

Павловиќ: Ќе одиграме еден добар натпревар

Во првото коло од овогодинешното разигрување за шампионската титула на Македонија ќе се сретнат екипите на РК Охрид и РК Вардар. Ракометарите на Охрид на домашен […]