ВИП Супер машка лига

13/12/2014

Рисовите по нова победа во Супер лигата

Ракометарите на Зомимак-М денес од 18.00 часот во спортската сала на СОУ „Димитар Влахов“ во Струмица го пречекуваат тимот на Работнички од Скопје. За „рисовите“ ова […]
09/11/2014

Комплетно 8-мо коло од ВИП Супер машката лига

Се одиграа натпреварите од 8-тото коло во ВИП Супер лигата на Македонија, екипата на Зомимак М со победата против Радовиш (32:25) и натаму цврсто ја држат […]
23/10/2014

Зомимак М и Металург 2 се издвоија на врвот на ВИП Супер лигата

Се одиграа натпреварите од 6-то коло, во Супер ВИП машката ракометна лига. Екипата на Зомимак М останува единствена непоразена екипа си макслимални 18 бода, откако во […]
20/10/2014

5-то коло во ВИП Супер машката лига

Продолжува сто-процентниот учинок на екипата на Зомимак-М, и по 5-то коло во македонската Суперлига. Во 5-то коло, ракометарите на Зомимак-М забележаа победа над Прилеп 2010 со […]
14/10/2014

Без изненадувања во четвртото коло во машката Супер ВИП лига

Без изненадувања во четвртото коло на македонската Суперлига, ракометарите на Зомимак-М на гостувањето против новиот суперлигаш Работнички забележаа нова победа, четврта по ред во регуларниот дел, […]
06/10/2014

Интересно трето коло во машката Супер ВИП лига

Интересното трето коло во машката Супер ВИП лига, ќе го започнеме со првата победа за екипата на Прилеп оваа сезона. Екипата на Прилеп ја оствари првата […]