ВИП Супер машка лига

05/03/2015

РК Радовиш поуспешен од РК Прилеп

Денес во рамките од 15-то од ВИП Супер лигата во дерби натпреварот, РК Радовиш во СРЦ „25 Мај“ ја совлада екипата на РК Прилеп, со 29:28 […]
05/03/2015

Со дерби се отвара вториот дел од ВИП Супер лигата

Денес од 19:00 часот во рамките од 15-то од ВИП Супер лигата ќе се одигра дерби натпреварот помеѓу РК Радовиш и РК Прилеп. Ракометарите на РК […]
27/02/2015

Браќата Маркоски до крајот на сезоната во Зомимак-М

Велко и Никола Маркоски се новите членови на струмичкиот прволигаш Зомимак-М до крајот на сезоната. Големо засилување на рисовите, особено во дефанзивата, каде се очекува од […]
06/02/2015

Притиснато е копчето “рестарт“ на македонскиот ракомет

Добро се сеќаваме како помина ланската сезона клупскиот македонски ракомет, го достигна врвот во нашата историја. Вардар и Металург беа на чекор до фајнал-фор во Лигата […]
20/12/2014

Машката Супер ВИП лига заминува на зимски распуст

Денес со двата дерби натпревари од 14-то коло, се заокружи оваа успешна ракометна година во македонското првенство, со што започна зимската пауза на машката Супер ВИП […]
19/12/2014

Дербито на Супер лигата во градот под Марковите кули

Со дерби дуелот помеѓу првопласираниот Зомимак-М и второпласираниот Прилеп се заокружува успешната година и за двата клуба. И двата тима со посебни мотиви ќе се обидат […]