ВИП Супер машка лига

19/03/2015

Претпоследното коло од машката ВИП Супер лига

Престојниот викенд ќе се одигра претпоследното коло од машката ВИП Супер лига, поточно сите натпревари ќе се одиграат во недела (22 Март), откако Ракометната федерација на […]
15/03/2015

Резултати од 16-то коло од машката ВИП Супер лига

Денес се комплетираше 16-то коло од машката ракометна ВИП Супер лига, коло во кое сите фаворите ја оправдаа фаворитската улога, освен екипата на Пелистер кој се […]
14/03/2015

Прво изненадување, Пелистер загуби на гостувањето во Охрид

Уште во првиот натпревар од 16-то коло во Супер ВИП лигата на Македонија се случи првото изненадување, екипата на Охрид го совлада Пелистер со 27:21 и […]
13/03/2015

Неизвесноста во домашното првенство продолжува

Престојниов викенд ќе се одигра 16-то коло од машката ракометна Супер ВИП лига, во кое не се очекуваат некои поголеми изненадување. Освен ако гледаме според позицијата […]
10/03/2015

Резултати од 15-то коло од машката ВИП Супер лига

Со одигрувањето на вчерашниот натпревар помеѓу Тинекс Пролет и Охрид, во кој убедливо славеа скопјаните со 28:21, заврши 15-то коло од машката ракометна ВИП Супер лига. […]
05/03/2015

РК Пелистер останува прволигаш

РК Пелистер ќе продолжи да се натпреварува во елитното друштво на македонскиот ракомет, откако битолскиот прволигаш конечно успеа да го финализира процесот на трансформација во Акционерско […]