ВИП Супер машка лига

25/05/2016

Дерби: Титулата ќе се решава денес во Автокоманда

Денес во Автокоманда ќе се одира дерби натпреварот помеѓу двете најдобри екипи во нашето првенство кои се борат за титулата – шампион на Македонија. Металург и […]
21/05/2016

Металург се враќа со победа од Охрид

Ракометарите на Металург се враќаат со победа од Охрид, каде во еден квалитетен и изедначен натпревар минимално славеа со 19:21. Натпревар кој во првото полувреме беше […]
14/05/2016

РК Вардар го освои Купот на Македонија

Како и минатата, така и оваа година екипата на Вардар го освои Купот на Македонија, со победа во завршниот меч против екипата на Металург 31:24 (16:12). […]
13/05/2016

РК Охрид пружи силен отпор, но на крајот Вардар се радуваше

Екипата на Вардар е вториот финалист во Купот на Македонија, откако вечерва ја совлада одличната екипа на Охрид 29:21 (14:12). Екипата на Охрид одигра одличен натпревар […]
13/05/2016

РК Металург обезбеди финале во Купот на Македонија

Екипата на Металург е првиот финалист во Купот на Македонија. Ракометарите на Червар потешко од очекуваното успеаа да слават минимална победа  30:28 (16.:13) и со тоа […]
13/05/2016

Вражалица: Покажавме дека можеме да играме и да се надигруваме, топката е округла и се може да се случи

Екипата на РК Охрид оваа година ја има честа да биде домаќин на завршницата на Купот на Македонија. Денес стартуваат полуфиналните натпревари, а во нив во […]