ВИП Супер машка лига

04/04/2015

РК Металург стартуваше со победа

На стартот на плеј-оф фазата, екипата на Металург славеше над екипата на РК Радовиш и ги прокнижи првите три бода. Во тежок и незвесен меч, екипата […]
03/04/2015

РК Металург наспроти РК Радовиш – за почеток на плејофот

Со средбата помеѓу екипите на РК Металург и на РК Радовиш започнува вториот дел од првенството, плеј-оф фазата на машката ВИП Супер лига. Во овој дел […]
31/03/2015

Распоред на натревари за плеј-оф и плеј-аут

Денес во просториите на РФМ се изврши ждребката за календарот со натпревари за плеј-оф и плеј-аут во ракометната ВИП Супер лига. Ви ги претставуваме првите 5 […]
28/03/2015

Познати се екипите кои ќе разигруваат за титулата

Екипите на Тинекс Пролет, РК Радовиш и РК Прилеп ќе се приклучат на веќе пласираните Зомимак-М, Вардар и Металург во плејофот, каде ќе разигруваат за титулата. […]
28/03/2015

Возбудливо последно коло од машката ВИП Супер лига

Денес започнува 18-то од машката ВИП Супер лига, воедно и последно коло од регуларниот дел од сезоната. Возбудливо коло во кое дури 5 екипи имаат шанса […]
23/03/2015

Резултати од 17-то коло од машката ВИП Супер лига

Заврши уште едно интересно коло во машката ВИП Супер лига, коло после кое само дополнително се комплицираа работите околу трите места кои водат во плејофот и […]