ВИП Супер машка лига

07/04/2015

Тинекс Пролет го пречекува РК Радовиш

Ракометарите на Тинекс Пролет, во рамките на второто коло на плејофот на домашен терен ја пречекуваат екипата на ракометниот клуб Радовиш. Второто коло го отвараат овие […]
07/04/2015

Металург му гостува на РК Прилеп

Екипата на РК Металург во второто коло од плејофот му гостува на тимот на ракометниот клуб Прилеп. Средбата е закажана за 08.04.2015 година, со почеток во […]
07/04/2015

Познати се 1/8 финални групи од Купот на Македонија

Денес во просториите на РФМ беа извлечени двојките за 1/8 финалните групи од машкиот Куп на Македонија. Победниците ќе се сретнат во своедно финале, а подобриот […]
06/04/2015

Зомимак-М продолжува победнички

Ракометарите на Зомимак-М со триумф ја започнаа битката за шампионската титула. На првиот натпревар за екипата на Зомимак-М од плеј-оф фазата, кој се одигра во спортската […]
04/04/2015

РК Вардар лесно против РК Прилеп

Во рамките на првото коло од вториот дел од првенството, екипата на РК Вардар убедливо славеше над екипата на РК Прилеп. На самиот почеток РК Вардар […]
04/04/2015

Денес се заокружува првиот круг од плејофот

Вториот дел од македонското ракометно првенство продолжува. Денес на програмата се два натпревари, со кои ќе се комплетира првото коло од плеј-оф фазата. Најнапред ќе се […]