ВИП Супер машка лига

15/04/2015

Трите бода заслужено останаа во Автокоманда

Екипата на РК Металург стигна до третата победа по ред во завршната фаза од македонското првенство, победа која е од огромно значење за разврската за освојување […]
13/04/2015

Бувиниќ: Ќе дадеме сè од себе бодовите да останат во Автокоманда

Натпреварот помеѓу екипите на РК Металург и РК Зомимак-М оправдано го добива епитетот на дерби во рамките на 3-тото коло. Од исходот на меѓусебните пресметки на […]
12/04/2015

Прва победа за РК Радовиш

Екипата на РК Радовиш дојде до својата прва победа во разигрувањето за шампионската титула, откако на домашен терен ја совлада екипата на РК Прилеп со резултат […]
09/04/2015

Тинекс Пролет ги прокнижи првите бодови

Екипата на Тинекс Пролет во второто коло од македонскиот плеј-оф дојде до првата победа откако на домашен терен ја совлада екипата на Радовиш со резултат 29:25 […]
09/04/2015

Нови бодови за Металург

Средбата од второто коло на плеј-оф фазата помеѓу екипите на РК Прилеп и РК Металург, заврши во полза на екипата од ,,Автокоманда.” Како што се очекуваше […]
07/04/2015

Тинекс Пролет го пречекува РК Радовиш

Ракометарите на Тинекс Пролет, во рамките на второто коло на плејофот на домашен терен ја пречекуваат екипата на ракометниот клуб Радовиш. Второто коло го отвараат овие […]