ВИП Супер машка лига

27/04/2015

Комплетирано четвртото коло од плејофот, следува пауза

Со вчерашниот натпревар помеѓу екипите на Тинекс Пролет и Прилеп 2010, заврши четвртото коло од македонскиот плејоф. Натпревар во кој ракометарите на Тинекс Пролет уште на […]
25/04/2015

Очекувана лесна победа на Вардар против Металург

Oчекувaнo, леснa пoбеда нa Вaрдaр вo дуелoт сo Метaлург вo 4-тo кoлo oд мaкедoнскoтo рaкoметнo првенствo. Лесни и убедливи 26-18, сaмo зa пoтврдa нa квaлитетoт. Вaрдaр […]
25/04/2015

Филип Талески: Нема лесно да се предадеме, ќе се бориме до самиот крај

Во пресрет на денешното македонско “дерби“ нашиот најталентиран ракометар Филип Талески најавува борбеност без оглед на ослабениот тим на Металург во сооднос на фаворитот Вардар. Голем […]
25/04/2015

Прва меѓусебна пресметка на РК Вардар и РК Металург во македонското првенство

Во рамките на 4-тото коло од завршницата на македонското првенство, денес се сретнуваат екипите на РК Вардар и РК Металург. Екипата на РК Вардар, на домашен […]
22/04/2015

Екипата на Зомимак-М ја пречекува екипата на Вардар

Екипата на Зомимак-М денес ја пречекува екипата на Вардар која го игра својот втор натпревар од плеј-оф фазата, откако истиот беше одложен заради обврските што ги […]
21/04/2015

Познати полуфиналистите во Купот на Македонија

Овој викенд заврши натпреварувањето по групи во Купот на Македонија, при што се познати полуфиналистите кои ќе се борат за првото место и освојувањето на националниот […]