ВИП Супер машка лига

22/05/2015

Лесни победи на Вардар и Металург

Денес се одиграа два натпревари во рамките на плеј-оф фазата на машката Супер лига од 7-то коло. Без големи изненадувања, очекувано лесни победи и нови бодови […]
22/05/2015

Вардар и Металург домаќини на Зомимак-М и Прилеп

Денес во рамките на плеј-оф фазата на машката Супер лига започнува 7-то коло во кое ќе се сретнат екипите на РК Вардар и РК Зомимак-М и […]
20/05/2015

Резултати од 6-то коло од плејофот во ВИП Супер лигата

Денес на програмата беа три натпревари во рамките од 6-то коло од плејофот во ВИП Супер лигата, натпревари кои завршија без големи изненадувања и очекувани резултати. […]
20/05/2015

Денес започнува втората половина од плеј-оф фазата

Денес започнува завршницата во разигрувањето за шампионската титула на Македонија. На програмата денес се 3 натпревари. По одигрувањето на првите 5 кола од оваа фаза на првото […]
08/05/2015

Антонио Апостоловски: Имаме шанса и таа треба да ја искористиме

    Екипите на РК Металург и РК Тинекс Пролет, утре ќе ги одмерат силите во меѓусебен дуел, кој ќе се одигра во спортската сала во […]
27/04/2015

Познати полуфиналните двојки во Купот на Македонија

Денес во просториите на Ракометната федерација на Македонија беа извлечени полуфиналните двојки во рамките на завршните натпревари од Купот на Македонија. Полуфиналните двојки се: РК Тинекс […]