ВИП Супер машка лига

29/07/2015

Мраковчиќ нов среден бек на Металург

Младиот хрватски ракометар, Лука Мраковчиќ е новото засилување за Металург, објави клубот на својата веб страна. 20-годишниот централен бек е досегашен играч на хрватски Замет, Уште […]
29/07/2015

Борјан Маџовски: Доаѓам во ракометен град

  Доскорешниот играч на Металург, капитенот на македонската репрезентација на играчи од 1994-то годиште, Борјан Маџовски, својата кариера ќе ја продолжи во ракометниот клуб Пелистер од […]
28/06/2015

Игор Павловски е нов член на РК Радовиш

Довчерашниот пикер на Зомимак-М, Игор Павловски брзо најде нов клуб. Искусниот кружен напаѓач од следната сезона ќе игра за ракометниот клуб Радовиш, клуб кој ќе го […]
16/06/2015

РК Борец се враќа во елитата

РК Борец од Велес следната сезона ќе играат во Супер лигата. откако вчера во бараж средбата во Скопје, на неутрален терен го победија РК Текстилец со […]
03/06/2015

Металург со убедлива победа против Пролет за крај на сезоната

Со натпреварот помеѓу екипите на Тинекс Пролет и Металург, како и Зомимак-М и Прилеп заврши натпреварувачката 2014/2015 сезона. Екипата на Зомимак-М беше подобра од екипата на […]
01/06/2015

РК Вардар е новиот шампион на Македонија

Со натпреварот помеѓу екипите на РК Вардар и РК Радовиш започна последното коло од оваа натпреварувачка сезона. Очекувано победата ја однесе екипата на Вардар совладувајќи ја […]