ВИП Супер машка лига

30/09/2015

Никола Маркоски: Со борба до последната секунда, до добар резултат!

Екипите на РК Металург и дебитантот во оваа нова натпреварувачка сезона, екипата на РК Работнички ќе го заокружат второто коло од ВИП машката Супер лига. По […]
29/09/2015

РК Радовиш го пречекува РК Вардар Јуниор

По одигрување на првото коло и двете екипи претрпеа порази, па се чини дека овој натпревар е од исклучително значење и за двете екипи, бидејќи и […]
28/09/2015

Дрогришки: Победата на овој натпревар ни ја крена самодовербата!

Во второто коло од ВИП машката Супер лига се сретнаа екипите на РК Пелистер и РК Пролет. Во еден тежок натпревар, домаќинот – екипата на РК […]
28/09/2015

Пелистер и Охрид до прва победа, Борец до втора

Викендов се одиграа 3 натпревари од второто коло во Суперлигата, каде екипата на Охрид 2013 ја оствари својата прва победа против Металург 2 на гостински терен, […]
23/09/2015

РК Вардар Јуниор и РК Металург ќе се борат за првите бодови

Денес во рамките на првото коло од новата сезона од ВИП машката Супер лига, ќе се сретнат екипите на РК Вардар Јуниор и РК Металург. Ова […]
20/09/2015

Викендов започна натпреварувањето во ВИП машката Супер лига

Екипите на Работнички и РК Охрид во меѓусебен дуел ја отворија новата сезона на ВИП машката Супер лига 2015/2016. Викендов се игра првото коло од оваа […]