ВИП Супер машка лига

07/10/2015

Топиќ: Мораме да покажеме дека никој нема право да се надева да ги земе бодовите на наш терен!

РК Пелистер како домаќин ја пречекува екипата на РК Работнички, која пак во секој натпревар игра се подобро и подобро.  По несреќниот пораз од екипата на […]
07/10/2015

Трајковски: Со тимска игра и поддршка од навивачите, до нова победа!

Во рамките на 4-тото коло од машката ВИП Супер лига, кое започнува денес ќе се сретнат екипите на ГРК Борец и РК Вардар Јуниор. Домаќин на […]
06/10/2015

Најава на четвртото коло од машката ВИП Супер лига

Веќе утре почнува 4-тото коло од машката ВИП Супер лига. Ова 4-то коло го отвараат екипите на РК Пелистер и РК Работнички. Во 4-тото коло од […]
02/10/2015

РК Работнички домаќин на РК Радовиш

Во рамките на третото коло, кое денес го отвораат екипите на РК Пролет и ГРК Борец, ќе се сретнат и екипите на РК Работнички и РК […]
02/10/2015

Тинекс Пролет го пречекува ГРК Борец

Денес со почеток од 18:30 часот во спортската сала “Македонско Сонце” во Скопје, екипите на Тинекс Пролет и ГРК Борец, ќе го отворат третото коло од […]
01/10/2015

Преглед на второ коло од ВИП машката Супер лига

Со натпреварот помеѓу екипите на РК Металург и РК Работнички, се комплетира второто коло од ВИП машката Супер лига. Коло за кое мора да се напомене […]