ВИП Супер машка лига

16/09/2016

Битолското дерби им припадна на Пелистер

Покрај добро познатото скопско дерби, оваа сезона добивме ново дерби. И тоа не било каде, туку во ракометна Битола, каде денеска си ги одмерија силите екипите […]
16/09/2016

Денес започнува ВИП Супер Лигата

Денес започнува Вип Супер Лигата. Во првиот дел на оваа лига ќе се игра без најдобрите два македонски клуба Вардар и Металург. Најинтересно би требало да […]
09/09/2016

Металург 2 се враќа во Супер лигата

Екипата на Металург 2 го задржа суперлигашкиот статус, откако вчера во бараж натпреварот убедливо ја победи екипата на Преспа со резултат 31:24. Вториот тим на Металург […]
31/05/2016

Заврши сезоната во ракометната ВИП Супер лига

Денеска со одигрувањето на трите натпревари од послетното 10-то коло од плејофот заврши сезоната во ракометната ВИП Супер лига. Екипите на Вардар, Металург и Охрид очекувано […]
25/05/2016

Талески: Верувам во својата екипа и ќе дадеме се од себе

Екипите на Металург и Вардар денес со почеток во 18 часот ќе одиграат натпревар од редовното коло од плејоф фазата од нашето најсилно ракометно натпреварување. Ова […]
25/05/2016

Дерби: Титулата ќе се решава денес во Автокоманда

Денес во Автокоманда ќе се одира дерби натпреварот помеѓу двете најдобри екипи во нашето првенство кои се борат за титулата – шампион на Македонија. Металург и […]