ВИП Супер машка лига

11/10/2015

Победа на РК Тинекс Пролет

Ракометарите на Тинекс Пролет дојдоа до нова победа, после неколкуте порази во низа. Овој пат совладана беше младата и неискусна екипа на РК Металург 2 32:17 […]
10/10/2015

Танкоски: На овој натпревар ја гледаме нашата шанса за прва победа

Покрај натпреварот помеѓу екипите на РК Вардар Јуниор и РК Прилеп, во рамките на 5-тото коло од Супер лигата ќе се сретнат и РК Тинекс Пролет […]
10/10/2015

Поповски: Наша единствена цел на овој натпревар е победа

Денес, во рамките на петотто суперлигашко коло во Скопје ќе се сретнат екипите на Вардар Јуниор и Прилеп. Домаќин на овој натпревар е екипата на РК […]
10/10/2015

РК Работнички поуспешен од ГРК Борец

Екипата на Работнички дојде до својата четврта победа во машката ВИП Супер лига. Со четири победи и еден пораз, избраниците на Андон Бошковски во овој момент […]
09/10/2015

РК Работнички против ГРК Борец го отвара 5-то коло од ВИП Супер лигата

Вечерва со почеток од 20:15 часот започнува натпреварот помеѓу РК Работнички – ГРК Борец со којшто започнува 5-тото коло од македонската ВИП Супер лига Работнички ја […]
08/10/2015

Ниту големата поддршка од фановите не им помогна на РК Радовиш да дојдат до победа!

Последниот натпревар од четвртото коло што се одигра во Радовиш помеѓу екипите на РК Радовиш и РК Охрид заврши со голема и убедлива победа на ракометарите […]