ВИП Супер машка лига

16/10/2015

Мајнов: Очекувам поволен резултат на овој натпревар

Вечерва, со натпреварот помеѓу екипите на РК Тинекс Пролет и РК Вардар Јуниор ќе започне 6-тото коло од машката ВИП Супер лига. Овој прв натпревар од […]
14/10/2015

РК Металург ја совлада екипата на РК Охрид

Одложениот натпревар од 3-тото коло од ВИП машката Супер лига, што се одигра денес во Охрид, помеѓу екипите на РК Охрид и РК Металург, заврши со […]
14/10/2015

РК Охрид ја пречекува екипата на Металург

Екипата на РК Охрид во улога на домаќин, денес ја пречекува екипата на РК Металург. Денес ќе се одигра овој натпревар од 3-тото коло помеѓу овие […]
14/10/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 5-тото коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Повеќе информации […]
12/10/2015

Преглед на 5-тото коло од ВИП машката Супер лига

Со натпреварот помеѓу РК Охрид и РК Пелистер се заокружи 5-тото коло од машката ВИП Супер лига. РК Прилеп продолжува со извонредната игра поразувајќи го убедливо […]
11/10/2015

Нови бодови за РК Прилеп

Во натпревар од 5-тото коло од ВИП машката Супер лига, во кој се сретнаа екипите на РК Вардар Јуниор и РК Прилеп, прилепчани беа убедливо подобри […]