ВИП Супер машка лига

19/10/2015

Преглед на 6-тото коло од ВИП Супер лига

Изминатиов викенд се одиграа натпреварите од 6-тото коло од ВИП Супер лигата. Изненадувачки уште на првиот натпревар, екипата на Вардар Јуниор успеа да слави над екипата […]
17/10/2015

ГРК Борец и РК Охрид во трка за нови бодови

Екипата на ГРК Борец, во шестото коло од нашето домашно првенство ја пречекува екипата на РК Охрид. Откако во претходниот натпревар, екипата на ГРК Борец загуби […]
17/10/2015

РК Работнички гостува во Прилеп

Натпреварот од 6-тото коло помеѓу екипите на РК Прилеп и РК Работнички, со право го добива епитетот,,дерби натпревар“. Заради се подобрата игра и на двата состава, […]
17/10/2015

РК Металург 2 го пречекува РК Радовиш

Денес продолжуваат натпреварите од 6-тото коло од ВИП машката Супер лига. Најнапред, во првиот натпревар денес ќе се сретнат екипите на РК Металург 2 и РК […]
16/10/2015

Нови бодови за РК Вардар Јуниор

Првиот натпревар од 6-тото коло од нашето најсилно ракометно натпреварување во кој играа РК Тинекс Пролет и РК Вардар Јуниор, заврши со победа на РК Вардар […]
16/10/2015

Мајнов: Очекувам поволен резултат на овој натпревар

Вечерва, со натпреварот помеѓу екипите на РК Тинекс Пролет и РК Вардар Јуниор ќе започне 6-тото коло од машката ВИП Супер лига. Овој прв натпревар од […]