ВИП Супер машка лига

25/10/2015

Радовиш минимално, РК Охрид убедливо победи

Денес се одиграа два натпревари од ВИП Супер лигата, во кои ракометарите на РК Радовиш минимално славеа над РК Пелистер, со погодок во последните секунди, за […]
25/10/2015

РК Радовиш го пречекува РК Пелистер

Ракометарите на РК Радовиш денес од 19:00 часот ќе ги пречекаат ракометарите на РК Пелистер, во рамките од 7-то коло од македонската ВИП Супер лига. Радовишани […]
23/10/2015

РК Работнички подобар од Тинекс Пролет

Ракометарите на РК Работнички беа подобар противник на денешниот натпревар против Тинекс Пролет, со што ја забележаа шестата победа оваа сезона. Во спортската сала „Форца“ во […]
23/10/2015

РК Работнички го пречекува Тинекс Пролет

Екипите на РК Работнички и ТИнекс Пролет ќе го отворат 7-мото коло од ВИП Супер лигата. Натпревар во кој ракометарите на Пролет ќе пробаат да го […]
22/10/2015

Најава на 7-то коло од ВИП Супер лига

Веќе од утре продолжуваат натпреварите од ВИП машката Супер лига. Во ова 7-мо коло следуваат мошне интересни и се надеваме полни со изненадувања натпревари. Најнапред ова […]
21/10/2015

РК Радовиш го измачи Металург

Екипата на Металург дојде до нова победа иако овој пат потешко од очекуваното. РК Радовиш беше одличен противник, но сепак на крајот немаа сили за да […]