ВИП Супер машка лига

01/11/2015

РК Радовиш подобар од ГРК Борец

Во натпреварот од осмото коло, во кој се сретнаа екипите на ГРК Борец и РК Радовиш, екипата на Радовиш беше поуспешна и на крајот заслужено славеше […]
01/11/2015

РК Металург 2 ја пречекува екипата на Пелистер

Денес продолжуваат натпреварите од осмото коло од ВИП машката Супер лига. На програмата денес се 3 натпревари.  Најнапред во 17 часот во спортската сала во Автокоманда […]
30/10/2015

РК Прилеп во улога на домаќин против РК Металург

Покрај натпреварот помеѓу екипите на ГРК Борец и РК Радовиш, од ова ново коло од ВИП Супер лигата утре ќе се одигра уште еден натпревар. Се […]
30/10/2015

ГРК Борец и РК Радовиш го отвораат новото коло во ВИП Супер лигата

Утре, во рамките на натпреварувањето во ВИП Супер лигата ќе се одигра осмото коло. Ова осмо коло го отвораат екипите на ГРК Борец и РК Радовиш […]
28/10/2015

РК Пелистер го пречекува Металург

Екипите на Пелистер и на Металург, денес ќе го одиграат одложениот натпревар од 6-тото коло од ВИП машката Супер лига. Улогата на домаќин ја има екипата […]
27/10/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 7-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Ви го […]